Naujienos

Šiame puslapyje galite rasti naudingas naujienas

Aktuali informacija

EORI kodas. Kas tai ir kada reikalingas? Kaip gauti?

2024 balandžio mėn. 5 d.

EORI kodas – tai Ekonominės veiklos vykdytojų registracijos ir identifikavimo kodas. Tai unikalus identifikatorius, skiriamas ekonominiams operatoriams (įmonėms ar asmenims), dalyvaujantiems muitinės veikloje Europos Sąjungoje.

EORI

EORI kodo registruotis privalo visi ekonominiai operatoriai, kurie dalyvauja prekių judėjime tarp Europos Sąjungos (ES) valstybių narių ir už ES ribų. Tai apima tiek verslo įmones, tiek fizinės asmenis, kurie vykdo prekybą už ES ribų arba atlieka muitinės procedūras, susijusias su prekių importu ir eksportu.

Taigi, į EORI sistemą turėtų registruotis.

  • Įmonės, kurios importuoja prekes į ES teritoriją iš šalių už ES ribų.
  • Įmonės, kurios eksportuoja prekes iš ES teritorijos į šalis už ES ribų.
  • Įmonės, kurios vykdo prekių tranzitą per ES teritoriją (tai yra, prekės praeina per ES teritoriją iš vienos šalies už ES ribų į kitą šalį už ES ribų).
  • Fiziniai asmenys, kurie vykdo komercinę veiklą ir dalyvauja prekių judėjime tarp ES ir už ES ribų, pavyzdžiui, kaip prekybininkai arba gamintojai, kurie eksportuoja arba importuoja prekes.

Be to, EORI kodas yra naudojamas ir kitose muitinės procedūrose, tokiuose kaip muitinės deklaracijos, muitinės garantijos ir pan. Todėl, jei jūsų veikla susijusi su prekių judėjimu per muitinės sienas, gali būti, kad jums reikės EORI kodo.

Svarbu, paminėti, kad vienoje valstybėje narėje suteiktas EORI kodas galioja ir kitose valstybėse narėse, todėl pakartotinai gauti EORI kodą kitose valstybėse nereikia.

Lietuvos Respublikoje EORI kodus išduoda Lietuvos Respublikos muitinė. Tai yra pagrindinė institucija, atsakinga už muitinės procedūras, muitinės reikalų valdymą ir kitus muitinės aspektus šalyje.

Susisiekite

Užpildykite formą, nurodykite Jus dominančią įmonę ir mes nedelsiant su Jumis susisieksime