Naujienos

Šiame puslapyje galite rasti naudingas naujienas

Aktuali informacija

Veiklos stabdymas ar likvidavimas. Kaip teisingai pasirinkti?

2022 spalio mėn. 7 d.
 

Įmonei nustojus vykdyti veiklą ar tapus nereikalinga galite rinktis tarp veiklos stabdymo arba įmonės likvidavimo. Veiklos stabdymas ir likvidavimas skiriasi tuo, kad veiklos stabdymas yra laikinas įmonės „įšaldymas“, tuo tarpu, likvidavimas yra visiškas įmonės išregistravimas.

Įmonės veiklos stabdymą rekomenduojame rinktis tiems, kurie ketina ateityje vykdyti veiklą, kadangi veiklos stabdymas galimas iki 5 metų.

Kokius veiksmus reikia atlikti norint sustabdyti įmonės veiklą?

Įmonės likvidavimas

Prašymą dėl veiklos stabdymo rekomenduojame teikti nuo sausio 1 d. Jei įmonės finansiniai metai sutampa su kalendoriniais, o sprendimas stabdyti veiklą bus priimtas metų viduryje – deklaracijas už einamuosius metus vis tiek reikės pateikti. Nuo veiklos sustabdymo pradžios įmonė nebegali sudaryti sandorių, išrašyti sąskaitų, pirkti bei parduoti prekių, paslaugų, gauti mokėjimų ir kt. Per penkerius metus veiklą reikėtų atnaujinti. Kitu atveju juridinis asmuo turėtų pasibaigti (likvidavimo, bankroto ar kitu būdu).

Primename, jog sustabdžius veiklą, finansines atskaitas Registrų centrui vis tiek reikia teikti kasmet.

Įmonės likvidavimas, tai procesas, kurio metu atliekami teisės aktuose nustatyti veiksmai, būtini įmonės išregistravimui iš Juridinių asmenų registro.

Kokius veiksmus reikia atlikti norint likviduoti įmonę?

 

 Įprastai likvidavimo procedūra atliekama per 3-7 mėn. Tačiau, Registrų centro duomenimis, kartais nuo pranešimo juridinio asmens valdymo organui apie numatomą inicijuoti likvidavimą iki juridinio asmens išregistravimo, procesas gali užtrukti ir apie 15 mėnesių.

Primename, kad savanoriškai likviduoti galima tik mokias įmones. Jei Jūsų įmonė nemoki, gali būti taikoma priverstinio likvidavimo arba bankroto procedūra.

Taip pat Registrų centas pasilieka teisę inicijuoti likvidavimą tiems juridiniams asmenims, kurie jau daugiau kaip 5 metus neatnaujina duomenų apie save ir daugiau kaip metus vėluoja pateikti finansinės atskaitomybės dokumentus. Gavus pranešimą apie inicijuojamą likvidavimą, ne vėliau kaip per 3 mėnesius nuo pranešimo gavimo dienos, juridinio asmens atstovas turi pateikti pranešime nurodytus dokumentus Registrų centrui. Praleidus šį terminą, panaikinti minėtą teisinį statusą, įmanoma tik teisminiu keliu.

Susisiekite

Užpildykite formą, nurodykite Jus dominančią įmonę ir mes nedelsiant su Jumis susisieksime